Jaki wpływ na organizm człowieka ma rybi kolagen?

Kolagen

Podstawowa rzecz jaka kojarzy się ze słowem kolagen to zazwyczaj zmarszczki jak również starzenie organizmu. To jednak odrobinę błędne rozumowanie, gdyż kolagen jest jednym z najważniejszych białek w ludzkim organizmie. Jest odpowiedzialny za funkcjonowanie niemal każdej z tkanek.

Tabletki z kwasem hialuronowym i kolagenem

Białko to występuje w organizmie prawie wszystkich kręgowców stanowiąc jednocześnie fragment budulcowy tkanki łącznej. Te jakże sprężyste włókna mają bezpośredni wpływ na funkcjonowanie wszystkich narządów wewnętrznych oraz dodatkowo wielkie znaczenie dla układu kostnego ale też zdrowia oczu. Kolagen jest potrzebny człowiekowi przez całe życie. Trzeba jednak wiedzieć iż ulega ciągłym procesom odbudowy, przebudowy i odnowy. Włókna kolagenowe wykazują bardzo dużą odporność na zgniecenia. Również z wiekiem synteza kolagenu znacząco spada aż do chwili gdy zostaje całkowicie zablokowana. Sytuacja ta następuje ok. 70 roku życia.

Kolagen na stawy

Niewielka ilość kolagenu w organizmie niosą za sobą poważne rezultaty. Niedobór wiąże się z pojawianiem się pierwszych zmarszczek ale też utratą owalu twarzy. Utrata kolagenu jest mimo wszystko procesem nieuniknionym, jednak można skutecznie opóźnić go w czasie. Na rynku istnieje bowiem szereg suplementów diety posiadających naturalną formę kolagenu, który świetnie wchłaniany jest przez ludzki organizm. Kolagen rybi do picia cieszy się największa popularnością, a jego regularne przyjmowanie wpływa na spłycenie zmarszczek. Odbudowuje i tworzy komórki chrząstki stawowej a także innych tkanek. Suplementacja kolagenowa wpływa też na kondycje włosów a także redukcję cellulitu.