Najlepsza kreatyna efekty rodzaje i działanie suplementów na masę

najlepsza kreatyna

Jednym z najskuteczniejszych i zarazem najbardziej bezpiecznych suplementów diety miłośnika siłowni jest kreatyna. Na rynku dostępnych jest masa jej rodzajów, ale cel jeden – wzrost w mięśniach ilości energii, a co za tym idzie, poprzez nagłe jej uwolnienie, więcej energii do spożytkowania, więcej mocy, wytrzymałości a nawet zmniejszeniu tkanki tłuszczowej, a się z tym wiąże także i doskonały wygląd.

Kreatyna to nic innego jak organiczny związek skumulowany w większości w tkankach mięśniowych.

Kategorie kreatyny

W gronie najbardziej powszechnych znaleźć można:

– monohydrat kreatyny – jeden z niedrogich i skuteczniejszych, a równocześnie najstarszych form, po zmianach nie prowadzi do zaburzeń jelitowych. Polecane stosowanie to od 5 do 10 gram dzienne łącznie z węglowodanami prostymi.

– jabłczan kreatyny – w odróżnieniu od monohydratu nie prowokuje retencji wody. Jest połączeniem kwasu jabłkowego i kreatyny zatem lepiej rozpuszcza się w wodzie i niweluje dolegliwości żołądkowe. Kwas jabłkowy ponadto wpływa na okres odnowy ATP w komórkach mięśniowych.

Najlepsza kreatyna

– CEE czyli ester etylowy kreatyny to najnowsza forma kreatyny integrująca tradycyjny suplement z estrem kreatyny (prawdopodobnie wpływa na szybkie wchłanianie). Środkiem ubocznym wytwarzającym się po przyjęciu jest kreatynina.

– staki kreatynowe przed i po ćwiczeniach łączą kreatynę z innymi składnikami, żeby oddziaływać na poprawę treningu, czy regenerację. Połączenia z np. argininą, cytruliną oddziaływują na siłę. W stakach potreningowych stosowane są BCAA, glutaminina które nie licząc regeneracji zapewniają wszystkie konieczne substancje odżywcze konieczne po wysiłku. To, z racji składu, jedne z droższych, aczkolwiek skutecznych kreatyn.

Są też cytryniany kreatyny, azotany kreatyny, pirogroniany kreatyny, kreatyna buforowana, bezwodna, czy glukonian kreatyny.

Wedle licznych badań kreatyny orzekano, że różnice w działaniu poszczególnych kreatyn są nieznaczne. Kreatyna jest jednym z prześwietlanych pod każdym względem suplementów, a więc i najbezpieczniejszym. To, o czym mówią producenci, że najnowsze kreatyny bywają lepsze od tych starszych mogą być po części autentyczne, ale to, jaki konkretny rodzaj środka zastosować uzależniony jest od każdego sportowca indywidualnie, od odzewu układu pokarmowego i jelit itd. Cena nie jest, a przynajmniej nie może być, wyznacznikiem klasy suplementu. A więc najlepsza kreatyna to ta, która jest właściwie przyswajana przez organizm i wykorzystywana podczas treningu w 100%.

Jaką wybrać?

Odpowiedzi jednoznacznej na pytanie jaka jest najlepsza kreatyna na masę nie ma. Biorąc pod uwagę cenę najrozsądniej stosować monohydrat kreatyny. Droższe są staki kreatynowe zawierające w składzie parę rodzajów kreatyny i składniki, które poprawiają jakość i efekty treningu siłowego. Reasumując  decydując się na suplementację z kreatyną trzeba spojrzeć na ranking kreatyn publikowany na przykład na tematycznych portalach, ale także obserwować własny organizm pod kątem efektów niepożądanych. Skład i działanie każdego jej rodzaju jest taki sam. Rozbieżność jest w cenie i ewentualnie okresie, w jakim można będzie zauważyć działanie kreatyny.

Jak zażywać kreatynę?

Kreatyna jest jedną z najlepiej przebadanych i najbardziej popularnych odżywek przyjmowanych przez wielbicieli sportów siłowych, kulturystyki, ale i biegaczy na całym świecie. Spotkać można mnóstwo rodzajów kreatyny, to którą wybierzemy zależy od zaawansowania treningów, organizmu i grubości portfela. Kreatyna jest dopuszczonym prawnie środkiem wspierającym przyrost mięśni. Białka, z jakich zbudowana jest kreatyna, pozwalają kumulować w tkance mięśniowej taki zasób energii, żeby wspomagać wysiłek fizyczny towarzyszący wielu dyscyplinom sportu.

Należycie działa w połączeniu z innymi preparatami, chocby z magnezem – aktywatorem kreatyny.
Najtańsze i ciągle stosowane rodzaje kreatyny to monohydrat kreatyny jabłczan kreatyny. Oczywiście z czasem powstały i inne mixy, np. chylat magnezowy kreatyny, glukonian kreatyny, cytrynian kreatyny i ogrom innych tzw. staków kreatynowych. Badania udowodniły, że każda z dostępnych kreatyn ma dość podobne działanie, stąd dobra kreatyna to taka, którą w każdym calu akceptuje nasz ustrój.

Decydując się na suplementację trzeba zerknąć na skład odżywki – głównie na zawartość wszech występujących substancji słodzących i smakowych, które faktycznie zmniejszają gramaturę kreatyny w opakowaniu, a nie dają niczego dobrego (poza smakiem). Każdy sportowiec bardzo dobrze zdaje sobie sprawę, jak brać kreatynę. W zależności od skomplikowania treningów testy pokazują dawkowanie od 0,03g na 1 kg do 1,0 g kreatyny na 10 kg masy ciała sportowca. Podczas suplementacji wzrasta siła i masa mięśniowa trenującego. Do niedawna sądzono, że sesje nie mogły trwać więcej niż 4-8 tygodni bez skutków ubocznych ( z zastosowaniem przerwy do 4 tygodni między cyklami). Dziś wiadomo, że suplementacja kreatyną nie ma znaczenia na stan poszczególnych narządów wewnętrznych i nie potrzebuje przestrzegania przerw (pod warunkiem, że osoba przyjmująca odżywkę nie miała problemów z nerkami).

Najlepsza kreatyna

Kiedy przyjmować kreatynę?

Jeśli zdecydujemy, że kreatyna jest nam niezbędna do wypracowania pożądanych efektów. Aby efekty te były najlepsze kreatyna w tabletkach musi być przyjmowana w dniu treningowym przed lub po ćwiczeniach, optymalnie na pusty żołądek (choć doszukać się można i teorii, że zażywana wraz z pożywieniem nasila wchłanianie składników). Podczas pauzy kreatynę zaleca się przyjmować zaraz po przebudzeniu, a kolejną przed kolejnym posiłkiem w trakcie dnia. Przyjmowanie kreatyny to doskonały impuls w okresie zastoju, gdy organizm jest wycieńczony i nieskłonny do współpracy. Ma to miejsce całkiem często w sportach siłowych tych, w których liczy się wytrzymałość.

Tak więc podsumowując kreatyna powinna być stosowana w razie konieczności przez osoby początkujące, ale i zaawansowanych ćwiczących. Nie ma przeszkód, żeby przyjmować bezpieczną dawkę kreatyny bez wyznaczania przerw. Kreatyna, oprócz budowy mięśni, oddziaływać może na spalanie tkanki tłuszczowej pod warunkiem, że będzie zażywana w określonych porach (pora przyjmowania kreatyny może być dowolna). Nie ma znaczenia wartość pieniężna kreatyny – istotny jest skład i z uwagi na to nie ma sensu przepłacać za urozmaicone o inne składniki suplementy – dobra kreatyna to znane od lat monohydrat czy jabłczan kreatyny, przyniosą identyczny wynik co modne i drogie staki kreatynowe popularne , zwłaszcza w USA.

Titanodrol najsilniejszy środek na przyrost mięśni

Titanodrol to suplement diety na przyrost masy mięśniowej, który polecają zadowoleni użytkownicy zwiększający wytrzymałość. Bez znaczenia czy dopiero zaczynasz trenować czy jesteś już doświadczonym sportowcem, który stosował dużo odżywek i suplementów. Titanodrol jest najlepszy dla wszystkich osób pracujących nad swoją rzeźbą. Rankingi nie kłamią, przekonaj się sam!

Tabletki na przyrost masy mięśniowej >> ZOBACZ